TüRKçE
ENGLISH
Duyurular
Tedarikçim Deprem Bölgesinden Programı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda (TOBB), TOBB bünyesindeki 12 Sanayi Oda Başkanının, deprem bölgesinde sanayinin ve istihdamın yeniden canlandırılarak ayağa kaldırılması için neler yapılabileceğini istişare etmek üzere, İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde bir araya geldikleri ifade edilmektedir.

Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleşen ve yaklaşık 5 saat süren istişare toplantısı sonucunda, bölge ekonomisinin ve istihdamının yeniden canlandırılması için 5 projenin hayata geçirilmesi konusunda görüş birliğine varıldığı iletilmektedir.
 
Bu kapsamda; Türkiye genelindeki büyük ölçekli işletmelerin hammadde ve ara madde ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamasını sağlayarak, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan depremlerden etkilenen işletmelerin yeniden faaliyete geçme sürecini hızlandırmak ve destek olmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından "Tedarikçim Deprem Bölgesinden Programı"nın başlatıldığı iletilmektedir.

Programa katılarak satın alma ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamak isteyen büyük işletmeler için detaylı bilgi için tıklayınız.

Yayın Tarihi: 14 Mart 2023 Salı, 10:16

 • .
  TC Hayrabolu Ticaret Borsası
  Kahya Mah. Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu Cad. No:1
  Hayrabolu / TEKİRDAĞ
  Tel: 0 282 315 11 78    -    0 282 315 51 00
  Faks: 0 282 315 11 79